پنج شنبه ۱۱ آذر ۱۴۰۰
 

آخرین مطالب

توصیه می‌کنم بازنشستگان ورزش کنند

محمود حقیقت
توصیه می‌کنم بازنشستگان ورزش کنند

سال 1330 در بندر امامخمینی(ره) به دنیا آمدم و بازنشسته سازمان بنادر و دریانوردی هستم. در سال 1349 طی فراخوانی از سوی اداره بندر امامخمینی(ره) در این بندر مشغول به کار شدم. آن زمان بندر در یک شعبه باربری، عملیات دریایی و هفت پست اسکله چوبی خلاصه شده بود و طول و عرض جغرافیایی آن به 10 کیلومتر مربع خلاصه میشد. حدود 500 خانواده در منزلهای چوبی در این بندر سکونت میکردند که خانواده ما ازجمله بومیهای بندر محسوب میشد. در سال 1353 تمامی این سکنه به سربندر نقل مکان داده شدند. از این تاریخ و شاید قدری زودتر از آن، طرح توسعه بندر امامخمینی(ره) شروع شده بود و پس از تلاش‌‌های فراوان، 36 پست اسکله در شمال غرب این بندر ساخته و توسعه بندر کامل شد.

بندر امامخمینی(ره) چون از خورموسی انشعاب گرفته است، طی شبانهروز دو بار با جزر و مد همراه میشود، ازاینرو قادر به نصب تجهیزات فوق مدرن و گنتریکرینهای پیشرفته نیست، لذا مهمترین بندر کالای فله و جنرال کارگو در ایران است.

جذابترین و بهترین دوران خدمت من به سال 1361 و زمان تحویل حوضچه اول بندر شهیدرجایی توسط شرکت ایتالکو برمیگردد که آن را با 90 درصد پیشرفت فیزیکی تحویل گرفتیم و اکنون بندر شهیدرجایی پیشرفتهترین بندر در منطقه میباشد. با همکاران جنگزده شبانهروز کار کردیم تا پروژه را پیش بردیم. اکنون بندر شهیدرجایی دومین بندر باکیفیت اقتصادی در کل آسیاست و از نظر تجارت دریایی حرف اول را میزند.

مهمترین اصولی که یک فرد در کارش باید رعایت کند تا به موفقیت برسد، ابتدا پشتکار، دوم صداقت و سوم اصالت توأم با دانش و تخصص است که خوشبختانه این ویژگیها را هم بنده داشتم و هم دوستان و همکارانم.

بهیادماندنیترین خاطرات و نوستالژیهای من از دوران خدمتم در سازمان به زمان ماموریت در بندر چابهار در دوران دفاع مقدس برمیگردد. زمان رفتن به آن ماموریت، از تهران مشکلات بسیاری داشتم که درنهایت بر مشکلات فائق آمدم و توانستم بروم و بازگشتم از ماموریت هم با دشواریهای خودش همراه بود زیرا دوران دفاع مقدس بود و عدم امکانات و مشکلات دیگر همچنان وجود داشت.

من دوران بازنشستگی را با فعالیتهای ورزشی و شرکت در تورنمنتهای ورزشی شروع کردم. در رشته شنا و قایقرانی فعالیت میکنم و در این رشتهها نیز دارای مقام هستم. اصولا این ورزشها باعث مقاومت روحی و روانی و جسمی میشود و من به تمامی افراد ازجمله بازنشستگان سازمان بنادر و دریانوردی توصیه میکنم که ورزش کنند. شنا و قایقرانی ورزشهایی است که بهطور ویژه توصیه میکنم. امیدوارم خودم بتوانم این ورزشها را ادامه دهم و لذت ببرم.

 در حال حاضر مدیر گروه پیشکسوتان هستم که با مجوز سازمان بنادر و دریانوردی و با حضور جمعی از مسئولان و همکاران بازنشسته سازمان بنادر و دریانوردی شکل گرفته و من در حال مشاوره و گفتوگو هستم.

برای شما و خانواده سازمان بنادر و دریانوردی از خداوند منان آرزوی توفیق و سلامتی دارم و امیدوارم تمامی کسانی که در این عرصه به کشور عزیزمان خدمت میکنند، همواره موفق و سربلند باشند.   |

۲۵ مهر ۱۴۰۰ ۱۴:۴۰