دوشنبه ۴ شهریور ۱۳۹۸
 

اخبار

مازندران

از مسیر چالوس

از مسیر چالوس
 
 
 
استان مازندران در کرانه‌های جنوبی دریای خزر قرار دارد، یکی از پرجمعیت‌ترین مناطق ایران از لحاظ تراکم جمعیتی است. موقعیت استراتژیک این استان مدیون قرار‌گرفتن آن در ساحل جنوبی بزرگ‌ترین دریاچه جهان و همجواری با ترکمنستان، قزاقستان، روسیه و آذربایجان است و از طرفی این استان در شمال پایتخت جای دارد. عمده‌ی حمل‌ونقل دریایی آن از طریق منطقه‌ی ویژه نوشهر، منطقه‌ی ویژه امیرآباد و بندر فریدون‌کنار است. اسکله‌‌‌ی نفتی نکا نیز در این استان قرار دارد. شبکه‌ی ارتباطی بسیار قوی این استان در مسیر کریدور بین‌المللی باعث شده تا بنادرش رشد مناسبی داشته باشند. مازندران یکی از قطب‌های گردشگری کشور به‌حساب می‌آید و در تمام فصول سال میزبان گردشگران داخلی و خارجی است. این استان به انواع ماهی و خاویارش نیز معروف است که در بازارهای محلی مازندران می‌توانید آن‌ها را تهیه کنید.

ایستگاه اول خوردنی‌ها:

الابیج یا مالاتا

 محلی‌ها این غذا را با ترکیب ماهی سفید، سبزی‌های معطر، مغز گردو، رب انار، نمک و فلفل و گلپر تهیه و با حرارت آتش و زغال آماده می‌کنند. البته با وجود دستگاه‌های پخت مدرن، طبخ این غذاها امروزه راحت‌تر و سریع‌تر شده است. بومیان اغلب این غذا را با ماهی‌سفیدِ نر درست می‌کنند، زیرا بر این باور هستند که ماهی‌سفید نر از نوع ماده‌ی آن خوشمزه‌تر و لذیذتر و گوشت آن نیز سفت‌تر است.

آغوز مسما

آغوز مسما را با گوشت اردک می‌پزند و برای تبدیل‌کردنش به یک خوراک خوشمزه به آن گردو، پیاز سرخ‌شده، رب انار، آب، شکر، دانه‌ی ساییده‌شده‌ی انار و ادویه به‌نوبت اضافه می‌کنند. این خوراک لذیذ با برنج یا نان و انواع ترشی‌های محلی سرو می‌شود. هر چقدر که این خوراک بیشتر جا بیفتد، خوشمزه‌تر می‌شود، پس با آرامش منتظر دسترنجتان باشید!

کدو‌بره مازندران

کدو‌بره یک غذای مناسب برای گیاه‌خواران و افرادی است که در رژیم کاهش وزن هستند. کدو‌بره از ترکیب سیب‌زمینی، کدوی سبز، گوجه‌فرنگی، پیاز، سیر، تخم‌مرغ و ادویه تهیه می‌شود. این غذا می‌تواند سریع‌تر از آن‌چه فکرش را بکنید آماده بشود و البته خوش‌طعم‌تر‌کردنش با ادویه به‌آسانی امکان‌پذیر است.

خورشت سیر انار

 مواد مورد نیاز برای تهیه‌ی این خورشت پرطرفدار و لذیذ مازندرانی پودر موسیر، پودر سیر، نمک، انار، سیر، رب انار، مرغ، پیاز، روغن کنجد و زعفران است. البته گاهی هم می‌توان به‌جای مرغ از بلدرچین استفاده کرد. خورشت شما زمان زیادی هم برای آماده‌شدن نخواهد برد. اگر به طعم انار علاقه‌مند هستید، حتما امتحانش کنید.

 برای خواندن ادامه‌ی مطلب  لطفا به شماره 263 (الکترونیکی یا چاپی ) مراجعه کنید.

۲۷ اسفند ۱۳۹۷ ۱۶:۰۱