دوشنبه ۴ شهریور ۱۳۹۸
 

اخبار

بوشهر

نخلستانی در دریا

نخلستانی در دریا
 
 
بوشهر از جنوب و غرب به خلیج فارس می‌رسد و در بین استان‌های کشور بیشترین مرز دریایی را داراست.  منطقه بوشهر به‌لحاظ موقعیت و وجود شرکت‌های بزرگ نفتی و اجرای طرح‌های صنعتی مانند نیروگاه اتمی بوشهر و کشتی‌سازی، نیروی انسانی نسبتا زیادی را به خود جذب کرده‌ است. این استان چند بندر را نیز در خود جای داده است. مهم‌ترین بنادر استان شامل بوشهر، گناوه، دیلم، ریگ، دلوار، خارگ، کنگان، دیر و عسلویه است. بندر بوشهر بزرگ‌ترین بندر این استان، ظرفیت تقریبا خوبی در تخلیه و بارگیری دارد. اقتصاد استان به بخش‌های کشاورزی، دامداری، شیلات و تا حدودی زیادی به صنعت کشتی‌سازی و تجارت متکی است. این استان در نواحی ساحلی، هوای گرم و مطلوبی دارد.

ایستگاه  اول خوردنی‌ها:

دمپخت ماهی بوشهری ( لخ لاخ)

برای تهیه این دمپخت بوشهری باید به پیاز و سیر خردشده و تفت‌داده‌شده، ادویه و سبزی‌های خردشده اضافه کنید و کمی تفت دهید. بعد هم رب گوجه‌فرنگی، آب تمر هندی، لوبیا چشم‌بلبلی، نمک و فلفل را اضافه کنید و حسابی هم بزنید تا مواد به‌خوبی مخلوط شوند. حالا تکه‌های ماهی را روی مواد داخل قابلمه اضافه کنید. یک تا دو لیوان آب اضافه کنید تا نیم‌پز شوند، بعد هم ماهی را از قابلمه بیرون بیاورید. برنج را به بقیه مواد اضافه کنید. وقتی آب موجود در قابلمه تمام شد، ماهی‌ها را روی برنج بچینید و بگذارید تا غذای شما خوب دم بکشد. 

میگو‌پلو

برای میگو‌‌پلوی بوشهری باید پیاز و سیر و ادویه را تفت دهید و بعد میگوهای تمیز شده را به آن اضافه کنید و کمی تفت دهید. سپس رب گوجه‌فرنگی را اضافه کنید. پس از اضافه‌کردن رب گوجه‌فرنگی باید زعفران دَم‌شده را با یک لیوان آب جوش مخلوط کنید و به میگوها اضافه کنید. یادتان باشد حرارت را ملایم کنید تا سس بجوشد و غلیظ شود. پس از کم‌شدن آب غذا، گشنیز خردشده را اضافه کنید و کمی هم بزنید. سپس از روی حرارت بردارید و بگذارید خنک شود. حالا برنج آبکشی‌شده را در قابلمه بریزید و لایه‌لایه با  مایه‌ی میگو پر کنید و بگذارید تا دم بکشد.

دوقوس‌ماهی

دوقوس‌ماهی، غذای لذیذی است که دیلمی‌ها این غذا را با ماهی حلوای سفید درست می‌کنند؛ اما  شما می‌توانید آن را با فیله‌ماهی شیر یا ماهی‌های بدون استخوان همراه با ادویه‌های جنوبی طبخ کنید. دوقوس‌ماهی را بوشهری‌ها بسیار تند دوست دارند و همراه پلو سرو می‌کنند. 

 

 

کِبِه

کبه در واقع غذایی عربی است. مواد اصلی تشکیل‌دهنده‌ی این غذا با توجه به روش‌های مختلف پخت آن می‌تواند شامل گوشت چرخ‌کرده، بلغور ریز گندم، پیاز، گشنیز، عدس قرمز، دارچین، فلفل سیاه، آبلیمو، گردوی خردشده، بادام‌زمینی خردشده، زرشک و کشمش باشد. البته بسته به سلیقه خودتان هم می‌توانید از مواد متنوع دیگری استفاده کنید. کبه را می‌توان با سیب‌زمینی و برنج هم تهیه کرد. این غذا به دلیل این‌که باید در روغن داغ به عمل بیاید، ممکن است برای همه گزینه‌ی مناسبی نباشد.

برای خواندن ادامه‌ی مطلب  لطفا به شماره 263 (الکترونیکی یا چاپی ) مراجعه کنید.

۲۷ اسفند ۱۳۹۷ ۱۵:۴۴