یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷

اخبار

کاهش 50 درصدی حوادث ناشی از کار در بندر تجاری لنگه

کاهش 50 درصدی حوادث ناشی از کار در بندر تجاری لنگه

مدیر اداره بندر و دریانوردی بندرلنگه از کاهش چشمگیر 50 درصدی حوادث ناشی از کار از ابتدای سال جاری تاکنون در این بندر خبر داد.

"محمود صابری" ضمن اعلام این خبر افزود: رعایت الزاماتHSE ، اجرای طرح ترافیک بندر، ابلاغ دستورالعمل های ایمنی و نظارت دقیق برنحوه ایمنی فعالیت پیمانکاران از جمله برنامه‌های اجرا شده به منظور پیشگیری از بروز حوادث ناشی از کار است.

او اضافه کرد: برگزاری جلسات مکرر در این اداره و شرکت‌های پیمانکار مستقر در بندرلنگه و ملزم نمودن پیمانکاران به انجام اقدامات اصلاحی از دیگر برنامه‌های پیشگیرانه کارکنان آتش‌نشانی وHSE  به منظور جلوگیری از بروز حوادث است.

به گفته صابری، در هفت ماهه نخست سال گذشته 4 مورد سانحه ناشی از کار به وقوع پیوست که امسال با کاهش 50 درصدی، به 2 مورد رسیده است.

مدیر اداره بندر و دریانوردی بندرلنگه تصریح کرد: به منظور حفظ آمادگی و هماهنگی کارکنان آتش نشانی و واحد ها در سطح بندر و ساختمان های اداری از آغاز سال تاکنون 11 فقره مانور عملیاتی  میدانی صورت گرفت.

او افزود: با ارزیابی ریسک های ایمنی و بهداشتی و زیست محیطی از فضای موجود در بندر لنگه ،محیطی ایمن برای فعالیت صاحبان کالا و همچنین کارکنان و پرسنل بندر را فراهم است.

صابری خاطرنشان کرد: تلاش واحد های عملیاتی به ویژه پرسنل آتش نشانی و  مرکز HSEسبب شد تا این مرکز طی ارزیابی های بعمل آمده از سوی کارشناسان ایمنی و بهداشت سازمان بنادر و دریانوردی بالاترین میزان رشد در مقایسه عملکرد مراکز HSE  بنادر کشور را به نام خود ثبت کند.

 

۲۳ آبان ۱۳۹۴ ۱۵:۵۹