دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۰
 

آخرین مطالب

رشد ٥٥ درصدی ترانزیت فرآورده های نفتی در بندر شهید رجایی

رشد ٥٥ درصدی ترانزیت فرآورده های نفتی در بندر شهید رجایی

معاون امور بندری و منطقه ویژه اداره کل بنادر ودریانوردی هرمزگان از ترانزیت بالغ بر ٥٣٤ هزار تن انواع فرآورده های نفتی و رشد ٥٥ درصدی این بخش از عملیات جابجایی کالا در بندر شهید رجایی خبر داد.

محمد علی اصل سعیدی پور  ضمن اعلام این خبر افزود: کل عملیات تخلیه و بارگیری نفتی در بندر شهید رجایی طی نیمه نخست سال جاری ٤ میلیون و ٩٢٧ هزار و ٦٠ تن بوده است.

او افزود: از این میزان یک میلیون و ٤٢٥ هزار تن فرآورده های نفتی تخلیه و ٣ میلیون و ٥٠٢ هزار و ٦٠ تن بارگیری شده است که در بخش بارگیری رشد ١٨ درصدی داشته است.

معاون امور بندری و منطقه ویژه اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان گفت: طی شش ماهه نخست سال جاری، صادرات ٢ میلیون و ٩٦٧ هزار و ٢٠٨ تن فرآورده های نفتی در بندر شهید رجایی به انجام رسید که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رشد ١٣ درصدی را در بر داشته است.

سعیدی پور در پایان ایجاد زیرساخت های ترانزیت نفتی توسط سرمایه گذاران بخش خصوصی، برنامه ریزی صحیح و مدیریت کارآمد همکاران متخصص بندری و ارایه خدمات سخت افزاری و نرم افزاری مطلوب را از جمله عوامل دستیابی به این موفقیت و رشد شاخص های عملیاتی در بخش نفتی بندر شهید رجایی عنوان کرد.

 

 

۲۲ مهر ۱۳۹۴ ۱۵:۴۶