دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۰
 

آخرین مطالب

ناوگروه هندى در بندرعباس پهلو گرفت

ناوگروه هندى در بندرعباس پهلو گرفت
به گزارش بندر و دریا به نقل از مانا؛ دقایقى قبل, ناوگروه کشور هند در بندرعباس پهلو گرفت. این ناوگروه صبح امروز در اسکله منطقه یکم نیروى دریایى ارتش جمهورى اسلامى ایران در بندرعباس پهلو گرفت. این ناوگروه در بدو ورود مورد استقبال رسمى فرمانده ارشد این منطفه قرار گرفت.
ناوگروه هندى متشکل از دو فروند ناو است که مدت سه روز را در بندرعباس خواهد ماند.
حضور این ناوگروه در بندرعباس طبق مراودات رسمى دنیا صورت گرفته و ناوگروه هاى ایرانى نیز در ماموریت هاى خود در کشورهاى مختلف ازجمله هند پهلو مى گیرند. گفتنى است, دیدار با استاندار هرمزگان از برنامه هاى فرمانده ناوگروه هندى در بندرعباس است و علاوه بر آن در جمع خبرنگاران نیز حاضر مى شود.این ناوگروه به مدت چهار روز در بندر عباس توقف دارد.


فرمانده ناوگروه هندى:

حضور در بندرعباس براى ما باعث افتخار است

فرمانده ناوگروه هندى خاطرنشان کرد: «حضور در بندرعباس براى ناوهاى ما افتخار است و پهلوگیرى در بندرعباس باعث تقویت و بهبود همکارى هاى نظامى دو کشور مى شود.»
 روما تریشان در جمع خبرنگاران اظهار کرد:«ایران و هند دو کشور با وابستگى فرهنگى و تمدنى مرتبط هستند.»
او با اشاره به اینکه روابط تجارى بین این دو کشور از دیرباز قوى و پررونق بوده است, افزود: «خوشبختانه این روابط تا امروز نیز حفظ شده حضور ناوگروه ما در ایران به دلیل تقویت روابط دو کشور انجام شده است.»
فرمانده ناوگروه هندى یادآور شد: «حضور در بندرعباس براى ناوهاى ما افتخار است و پهلوگیرى در بندرعباس باعث تقویت و بهبود همکارى هاى نظامى دو کشور مى شود.»
روما تریشان همچنین از تمرین نظامى ناوگروه هندى با ایران به عنوان یک هدف مهم از این سفر یاد کرد.
 ناوگروه نیروى دریایى ارتش هند متشکل از دو ناو با نام هاى بیتوا و بیتاس صبح امروز در اسکله منطقه یکم نداجا در بندرعباس پهلو گرفته و چهار روز در این شهر اقامت خواهد داشت که اعضاى آن با مسوولان سیاسى, نظامى و مذهبى استان هرمزگان دیدار مى کنند.
۶ شهریور ۱۳۹۴ ۱۴:۲۶