دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۰
 

آخرین مطالب

گردهمایی مدیران دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان برگزار شد

گردهمایی مدیران دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان برگزار شد

   به گزارش بندر و دریا به نقل از روابط عمومی  شهید باهنر؛ این گردهمایی با محوریت تعیین اولویت‌های دریایی بندرها، تدوین برنامه‌های سالانه و دریافت پیشنهادات مدیران دریایی استان برای رفع چالش‌های موجود برگزار شد.

 محمد محسنی مدیر اداره بنادر و دریانوردی شهید باهنر نیز شعار محوری این نشست را توسعه دریا محور از لاوان تا «سواحل مکران» عنوان کرد.

وی در ادامه به تبیین توانمندی‌های بندر شهید باهنر و بنادر تابعه آن در منطقه شرق استان پرداخت و چالش‌ها و راهکارهای توسعه فعالیت‌های دریایی در این منطقه را نیز برشمرد.

محسنی هدف از برگزاری چنین گردهمایی‌ها و نشست‌هایی را انتقال تجارب و دانش تخصصی بین واحدهای مختلف به‌منظور ایجاد وحدت رویه و ایجاد هماهنگی بیشتر متصدیان حمل‌ونقل دریایی استان عنوان کرد.

"مهدی نو فرستی" معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان ازجمله اهداف برگزاری این گردهمایی را ایجاد هماهنگی و بهبود عملیات جستجو و نجات دریایی، شتاب بخشی به توسعه دریایی استان، اجرای پایش های زیست‌محیطی و ارتقاء توان مقابله با آلودگی دریا، ارتقاء آبراهه‌های قابل کشتیرانی و مسیرهای دسترسی به بنادر و همچنین توسعه خدمات الکترونیک در حوزه دریایی عنوان کرد.

وی گفت: بخش دریایی مجموعه گسترده‌ای از فعالیت‌ها را شامل می‌شود که واحدهای دست‌اندرکار  باید یک رویه واحد حاکمیتی و خدماتی را در پیش بگیرند.

نو فرستی خاطرنشان کرد: با توجه به تردد سالیانه 50 هزار فروند کشتی در تنگه هرمز و انجام حدود 90 درصد از جابجایی مسافران دریایی کشور در محدوده آب های تحت نظارت اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان، 75 درصد سوانح دریایی جنوب ایران در این استان به وقوع می‌پیوندد که بر همین اساس، باید مدیران دریایی فرآیندمحوری را  در دستور کار قرار داده و در خصوص کاهش ریسک ترددهای دریایی با همدیگر تبادل‌نظر مستمر داشته باشند.    

معاون دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان هرمزگان در پایان از برگزاری دور دوم این گردهمایی در نیمه دوم سال و به میزبانی بندرلنگه خبر داد.

در پایان این نشست، مدیران دریایی و مسئولان بنادر تابعه اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان به بیان دیدگاه‌های خود پرداختند.

         

 

۲۸ اَمرداد ۱۳۹۴ ۱۴:۳۶