سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰
 

آخرین مطالب

آمادگی ناوگان نفتکش ایران برای ورود به بازار اروپا

آمادگی ناوگان نفتکش ایران برای ورود به بازار اروپا
مدیر عامل شرکت ملی نفتکش ایران از رایزنی با کشورهای اروپایی خبر داد و گفت: نهایی شدن توافق هسته ای ایران، راه را برای ازسرگیری تردد کشتی ها این شرکت به بازار اروپا باز و هموار خواهد کرد.

 

علی اکبر صفایی با تبریک دستیابی ایران به توافق هسته ای با کشورهای 1+5، ازتلاش های تیم مذاکره کننده کشورمان قدردانی کرد و گفت: دستیابی به این توافق نقطه عطفی در تاریخ پرونده هسته‌ای ایران به شمار می‌رود که با اجرای توافق نهایی در تیرماه، شاهد به بار نشستن تلاش های انجام شده و لغو کامل تحریم ها خواهیم بود.

وی با اشاره به تصریح توافق اولیه ایران با شش کشور جهان بر لغو کلیه تحریم ها، در مورد تاثیر این توافق بر عملکرد شرکت ملی نفتکش نیز اظهار داشت:هر چندهنوز توافق نهایی امضا نشده و سازو کار لغو تحریم‌ها هم مشخص نشده است اما همین توافق اولیه در تعیین و ترسیم مسیر این شرکت برای ورود به بازارهای بین‌المللی، پیگیری لغو تحریم ها و همچنین اقدامات آتی نیز موثر خواهد بود.

مدیرعامل شرکت ملی نفتکش ایران درباره اقدامات این شرکت برای پس از تحریم افزود: شرکت از مدت‌ها پیش و در راستای مذاکرات هسته‌ای و پیش ‌ینی احتمال لغو تحریم‌ها، برنامه ریزی های لازم را با کشورهایی اروپایی برای حمل نفت و تردد در بنادر کلیه کشورها انجام داده است که برای تحقق آن،منتظر امضاء توافق نهایی و مشخص شدن زمان و چگونگی لغو کامل تحریم‌ها هستیم.

مدیرعامل شرکت ملی نفتکش ایران با بیان اینکه درحال حاضر ناوگان این شرکت یکی از بزرگترین و جوانترین ناوگان‌های حمل مواد نفتی جهان است گفت: این شرکت آمادگی دارد تا مجددا' فعالیت خود را در بازارهای اروپایی از سرگیرد البته برنامه‌ریزی ها برای ورود به این بازار به گونه‌ی خواهد بود که به حمل نفت خام صادراتی کشور لطمه‌ی وارد نشود.

صفایی اضافه کرد: این ظرفیت همواره مورد توجه شرکت‌ای نفتی بین‌لمللی که قبل از تشدید تحریم‌ها، از مشتریان اصلی شرکت ملی نفتکش ایران بوده اند، قرار داشته و بدون شک آنها از ورود دوباره این شرکت به بازارهای اروپایی استقبال خواهند کرد.

وی درباره توان و ظرفیت شرکت ملی نفتکش ایران افزود: ناوگان این شرکت شامل حدود 60 فروند کشتی VLCC است که بیشتر آنها غول‌یکر بوده و در مجموع ظرفیت حمل بیش از100 میلیون تن محموله نفتی را دارا هستند و هم اکنون حمل نفت خام صادراتی کشور را به مقاصد بین‌المللی  تعیین شده بر عهده دارند.

مدیرعامل شرکت ملی نفتکش ایران اضافه کرد: البته با برنامه‌های توسعه‌ای پیش بینی شده، در آینده نزدیک تعداد این کشتی ها و به تبع آن ظرفیت ناوگان شرکت ملی نفتکش ایران افزایش خواهد یافت تا با گشوده شدن بازارهای اروپا ، بتوانیم همچون گذشته بدون هیچ کمبودی در این بازار نیز ایفای نقش کنیم.

وی ضمن تشکر از حمایت های دولت تدبیر و امید در حمایت از شرکت ملی نفتکش ایران، اظهار امیدواری کرد سال 94 سال، سال رفع تحریم ها و رونق و توسعه بیش از پیش صنعت کشتیرانی و بخش دریایی و بندری کشور باشد.

۱۷ فروردین ۱۳۹۴ ۱۱:۰۴
منبع خیر:‌مارین نیوز |