سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰
 

آخرین مطالب

سفردریایی 43هزار نفر به کشورهای حوزه خلیج فارس

سفردریایی 43هزار نفر به کشورهای حوزه خلیج فارس
مدیر اداره بنادر و دریانوردی لنگه از جابجایی بیش از 43هزار نفر در مسیرهای دریایی مشترک ایران با کشورهای حوزه خلیج فارس طی یازده ماهه سال جاری از طریق این بندر خبر داد.
به گزارش روابط عمومی:"اسماعیل مکی زاده" با ارایه گزارشی از عملکرد 11 ماهه سال 93 بندر تجاری لنگه، با اعلام خبر فوق گفت: از ابتدای سال بیش از 5 هزار و 903 شناور تجاری و مسافری به این بندر وارد شده که 32 درصد بیشتر از مدت مشابه سال گذشته است.
وی مجموع تردد از بندر لنگه به کشورهای حوزه خلیج فارس و بالعکس را 43هزار و 603 نفر عنوان کرد.
مکی زاده همچنین ضمن اشاره به پهلوگیری بیش از 2هزار فروند شناور در اسکله های این بندر، اضافه کرد: ورود انواع شناورها به بندر تجاری لنگه طی 11 ماه اخیر نسبت به سال گذشته 32 درصد افزایش داشته است.

                                                                                     تخلیه و بارگیری کالا در بندر لنگه از 800 هزار تن گذشت

مدیر اداره بنادر و دریانوردی لنگه اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون، 802هزار و499 تن انواع کالای نفتی و غیرنفتی در این بندر تخلیه و بارگیری شد که 2 درصد بیشتر از سال قبل آن است.
وی از افزایش صادرات کالاهای غیر نفتی در بندر لنگه خبر داد و افزود: 355 هزار و 828 تن کالا در11 ماهه سال 93 از طریق این بندر به خارج از کشور صادر شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته، 14 درصد پیشرفت داشته است.
مدیر اداره بنادر و دریانوردی لنگه اضافه کرد: طی این مدت، 185هزار تن کالای غیر نفتی به بندر تجاری لنگه وارد شد که 9 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل، کاهش دارد.
وی افزود: خودروی سواری، برنج، شکر، گندم، روغن خوراکی، سویا، میوه و تره بار، مواد معدنی، پارچه و الیاف عمده کالاهایی است که از مبدأ یا به مقصد امارات عربی متحده، کشورهای آسیانه میانه و عراق وارد، صادر و یا ترانزیت شده است.
مکی زاده افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون 152 هزار تن انواع خودرو سواری از این بندر ترانزیت شد.
به گفته مدیر اداره بنادر و دریانوردی لنگه، امسال برای اولین بار یکهزار تن صادرات نفتی نیز از این بندر انجام شدکه 10 درصد افزایش دارد.
وی در پایان گفت: این بندر با تخلیه و بارگیری 90 TEU کانتینر گام های مثبتی برای حمل و نقل سریع و ایمن کالای بنادر پیشرفته که فعالیت های عمده آنها کانتینری است، بر می دارد.
۱۶ اسفند ۱۳۹۳ ۱۶:۱۹