دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۰
 

آخرین مطالب

Prof. Danling Tang عضو آکادمی اقیانوس شناسی

Prof. Danling Tang عضو آکادمی اقیانوس شناسی

عضو آکادمی اقیانوس‌شناسی چین در حاشیه همایش ICOPMAS در گفتگوی اختصاصی با ماهنامه بندر و دریا گفت: «به واسطه کار در دانشگاه و تحقیقاتی که انجام می‌دهم، در نشست‌های علمی زیادی از این دست شرکت کرده‌ام اما باید بگویم که در دو روزی که از برگزاری این گردهمایی علمی گذشته است، یکی از بهترین نشست‌هایی است که در آن شرکت کرده‌ام.

خانم پروفسور DANLING TANG درباره سطح علمی همایش گفت: «سطح علمی مطالب مطرح شده در این همایش و اشتیاق شرکت‌کنندگان به برگزاری هرچه بهتر آن کمک چشمگیری کرده است. علاوه بر این نحوه برنامه‌ریزی این نشست به خوبی سازماندهی شده بود.»

او با بیان این مطلب که برگزاری گردهمایی‌های این‌چنینی برای تغییرات اساسی در بنادر و سواحل ایران حیاتی است، گفت: «امیدوارم که این شانس را داشته باشم تا در آینده نیز در ایران و در گردهمایی‌های علمی این‌چنینی شرکت کنم.»

به باور خانم پروفسور DANLING TANG برگزاری نمایشگاه جنبی این همایش در نشان دادن توان علمی و اجرایی شرکت‌های ایرانی به حاضران در همایش، کمک زیادی کرده است: «تا قبل از دیدار از این نمایشگاه به این باور نرسیده بودم که صنایع دریایی ایران حرف‌های زیادی برای گفتن دارند اما امروز به این مهم پی‌بردم. امیدوارم شرایط برای حضور این شرکت‌ها در نمایشگاه‌های بین‌المللی فراهم شود تا همگان از توانمندی‌های ایران آگاه شوند.»

 

عضو آکادمی اقیانوس‌شناسی چین افزود: «ایران کشور بزرگی با شرایط جغرافیایی ویژه است. باید از این شرایط استفاده بهینه کرد. البته همه این‌ها بستگی به شرایط سیاسی هم دارد.»

او با اشاره به روابط اقتصادی چین و ایران گفت: «خوشبختانه کشور شما با کشور من روابط حسنه‌ای دارد. این به نفع هر دو کشور بزرگ ایران و چین است، اما باید ارتباط بین‌المللی ایران هم تقویت شود چراکه جهان امروز دهکده کوچکی است که همه به هم نیاز دارند.»

۱۷ دی ۱۳۹۳ ۱۴:۲۷