سه شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸
 

اخبار

سعیدنژاد: سرعت نرم‌افزارهای دبیرخانه با سرعت انتقال دیتاها در دنیا مطابقت ندارد

سعیدنژاد: سرعت نرم‌افزارهای دبیرخانه با سرعت انتقال دیتاها در دنیا مطابقت ندارد

 

 

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی در ادامه با طرح چند سوال به ارزیابی وضعیت فعلی مکاتبات و خدمات الکترونیک در سازمان پرداخت: «آیا این امکان وجود دارد که افراد به جای مراجعه حضوری به سازمان،‌ از طریق سایت سازمان این کار را انجام دهند؟ آیا این امکان وجود دارد که افراد برای ارائه یک تقاضای رسمی، به جای مراجعه حضوری،‌ به‌صورت الکترونیک این کار را انجام دهند؟»

سعید‌نژاد در بخش دیگری از صحبت‌های خود تاکید کرد که چشم بستن به تحولات روز دنیا یک رفتار غیر مسئولانه است. او با انتقاد از نبودن تطابق سرعت نرم‌افزارهای دبیرخانه با رشد سرعت انتقال دیتاها در دنیا،‌ گفت: «یک عامل عقب‌افتادگی نحوه تعامل کاربر و نرم افزار است، به‌طوریکه سرعت عملکرد کاربر و یک نرم افزار در دبیرخانه کند است، که توجه به آن بسیار حائز اهمیت است.»

 

او درباره نوع تعامل خدمات الکترونیک با مردم،‌ گفت: «مثلا هنگام ثبت‌نام کنکور و دانشگاه‌ها این امکان وجود دارد که داوطلبی در یک روستای کشور بتواند وارد سایت بشود و از طریق سیستم ثبت نام کند، پس چرا ما نتوانیم در سطح ادارات خودمان همین سیستم را پیاده کنیم؟»

 

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با ابراز تاسف از اینکه تا امروز یک نامه الکترونیک(اداری) بدست من نرسیده است،‌ گفت: «این یکی از ضعف‌های ماست که امکان مراجعه مردم به سیستم دبیرخانه برای تحویل نامه را حذف نکرده‌ایم. یک نکته دیگر که ما در سازمان خودمان با آن درگیر هستیم، سرعت اینترنت ماست که باید با دیگران هماهنگ شویم و دیگر اینکه هر نامه‌ای که برای ما فرستاده می‌شود،‌ باید در هر کجا امکان دسترسی به آن را داشته باشیم. اگر در خارج باشم دسترسی خوبی دارم اما در داخل متاسفانه با سختی وارد می‌شویم که آن هم به دلیل سرعت کم اینترنت در داخل کشور است.»

۱۷ دی ۱۳۹۳ ۰۹:۱۶
ماهنامه 215 |