دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۰
 

آخرین مطالب

بندر زرآباد، قطب گردشگری دریایی می شود

بندر زرآباد، قطب گردشگری دریایی می شود
سرپرست اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان سیستان و بلوچستان گفت: بندر زرآباد به یکی از مهمترین قطب های گردشگری دریایی، کشاورزی و صیادی کشور تبدیل می شود.
علیرضا شه بخش در گفتگو با خبرنگار مانا اظهار داشت: بندر زرآباد واقع در حوزه شهرستان کنارک یکی از مهمترین قطب های گردشگری استان سیستان و بلوچستان محسوب می شود.
سرپرست اداره میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان سیستان و بلوچستان ادامه داد: بندر زرآباد به دلیل واقع شدن در نقطه ساحلی استان از شرایط آب و هوایی بهاری برخوردار است که برای گردشگران جذابیت مهمی محسوب می شود.
این مقام مسئول در استان سیستان و بلوچستان وجود باغات موز، انبه و پرتقال را از دیگر جاذبه های این بندر عنوان کرد و گفت: بندر زرآباد هم اکنون به عنوان قطب توریسم کشاورزی استان نیز مطرح است.
وی با اشاره به اینکه یکی از مهمترین بنادر صیادی کشور در زرآباد ساخته شده است، اظهار داشت: بندر صیادی زرآباد نیز هم اکنون به جاذبه ای منحصر به فرد برای گردشگران تبدیل شده است.
به گفته شه بخش ، وجود انبوه لنج ها و قایقهای صیادی در این بندر برای گردشگران ورودی به این بندر بسیار جذاب است.
شه بخش افزود: این بندر توریستی دارای پتانسیل زیادی برای تبدیل شدن به یکی از قطب های توریسم دریایی کشور است.
وی با اشاره به اینکه هم اکنون امکانات گردشگری در این بندر وجود ندارد، خاطرنشان کرد: گردشگرانی که برای دیدن جاذبه های طبیعی بندر زرآباد وارد این بندر می شوند برای اقامت باید با طی مسافت 100 کیلومتر به چابهار بروند.
سرپرست اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان سیستان و بلوچستان در ادامه یادآور شد: بندر زرآباد به عنوان یکی از مناطق نمونه گردشگری ساحلی استان معرفی شده است.
وی گفت: به زودی زیرساخت های اولیه در این بندر توریستی توسط سازمان میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری ایجاد خواهد شد.
شه بخش یادآور شد: امیدواریم با ورود سرمایه گذاران بخش خصوصی شاهد ایجاد تاسیسات و امکانات گردشگری در این بندر باشیم.
این مقام مسئول در استان سیستان و بلوچستان اذعان داشت: همچنین با ورود شناورهای تفریحی در این بندر، گردشگری دریایی در این منطقه بیش از پیش رونق خواهد گرفت.
وی تاکید کرد: امیدواریم در آینده ای نه چندان دور شاهد تبدیل بندر زرآباد به یکی از قطب های مهم گردشگری دریایی کشور باشیم.
سرپرست اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان سیستان و بلوچستان در خاتمه سخنان خود اظهار داشت: هم اکنون گردشگرانی قصد سفر به بندر زرآباد را دارند می توانند با هماهنگی دفاتر خدمات مسافراتی استان سیستان و بلوچستان در قالب تورهای تفریحی به این بندر توریستی سفر کنند.
۱۴ دی ۱۳۹۳ ۲۱:۱۹
مانا |