دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۰
 

آخرین مطالب

طی نه ماهه سال جاری ،رشد ٦٧ درصدی صادرات کالا از بندر نوشهر

طی نه ماهه سال جاری ،رشد ٦٧ درصدی صادرات کالا از بندر نوشهر
مدیر کل بنادر و دریانوردی استان مازندران از رشد 67 درصدی صادرات کالا از بندر نوشهر طی نه ماهه سال جاری در مقایسه با مدت مشابه قبلی خبر داد .

به گزارش روابط عمومی ،منوچهر تاتینا با اعلام این مطلب افزود : همچنین میزان تخلیه و بارگیری کالا در بندر نوشهر در مجموع نسبت به مدت مشابه قبلی از رشد 43درصدی برخوردار بوده است .
وی با اشاره به رشد 100 درصدی واردات مواد نفتی به بندر نوشهر در نه ماهه سال جاری خاطرنشان کرد:در بخش ورود کشتی به بندر نوشهر نیز عملکرد اداره کل در این مدت از رشد 38درصدی برخوردار بوده است .
مهندس تاتینا با بیان اینکه بنادر نوشهر و فریدونکنار از تجهیزات و امکانات مناسبی برای تخلیه و بارگیری کالا برخوردارند از کلیه کسانی که در بخش صادرات و واردات کالا فعال هستند خواست تا با حضور پر رنگ تر خود در بنادر تابعه اداره کل و بهره گیری از مزایا و ویژگی های منحصر به فرد صنعت حمل و نقل دریایی،موجبات رشد و شکوفایی اقتصادی منطقه و کشور را فراهم نمایند .
شایان ذکر است سیمان،محصولات کشاورزی،کانتینر پر و مواد غذایی(میوه و کنسانتره میوه، ،خواربار و خشکبار) از عمده ترین کالاهای صادراتی و آهن آلات،غلات،موادنفتی،کاغذ و چوب از مهمترین کالاهای وارداتی به بنادر نوشهر و فریدونکنار به شمار می روند.

۳ دی ۱۳۹۳ ۰۸:۵۹