دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۰
 

آخرین مطالب

افزایش 53 درصدی ظرفیت نگهداری غلات در بندر امیر آباد

افزایش 53 درصدی ظرفیت نگهداری غلات در بندر امیر آباد
با آغاز به کار آزمایشی سیلوهای غلات بندر امیر آباد بزودی ظرفیت نگهداری غلات در بندر امیر آباد 53 درصد رشد می یابد .
به گزارش روابط عمومی ، مدیر بنادر و دریانوردی و منطقه ویژه اقتصادی بندر امیر آباد با اعلام این خبر گفت : با آغاز به کار آزمایشی 14 کندوی نگهداری انواع غلات ظرفیت نگهداری این نوع کالا به 120 هزار تن می رسد .
علی خدمتگزار در ادامه گفت : در حال حاضر 20 کندوی نگهداری غلات با ظرفیت 78 هزار تن در بندر امیرآباد انواع غلات نگهداری میشود که با بهره برداری از 14 کندوی 3000 تنی این ظرفیت با جهش 53 درصدی به 120 هزار تن می رسد .
خدمتگزار در ادامه با تاکید بر مشارکت بخش خصوصی در اجرای این پروژه ،  خاطر نشان کرد ؛ این کندوها در زمینی به مساحت 10 هزار متر مربع ساخته شده و شامل 14 کندوی 3000 تنی نگهداری غلات ، ساختمان اداری ، رفاهی و پست برق 1600 کیلو واتی می باشد .
وی در ادامه از تخلیه اولین محموله غلات به میزان 4800 تن به صورت آزمایشی از کشور روسیه خبر داد .
خدمتگزار با تاکید بر اینکه این بندر  به عنوان پایلوت ترانزیت غلات در شمال کشور می باشد از بهره برداری از امکانات و تجهیزات مدرن تخلیه و بارگیری این نوع کالا در بندر امیر آباد خبر داد .
گفتنی است ؛ بندر امیر آباد با وسعت 1060 هکتار اراضی پشتیبانی و 9 پست اسکله قابل بهره برداری به عنوان بزرگترین بندر حاشیه جنوبی دریای خزر و حلقه ی اصلی کریدور شمال جنوب می باشد .
۱۸ آذر ۱۳۹۳ ۱۳:۱۲