سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰
 

آخرین مطالب

رشد حمل و نقل ریلی بنادر خوزستان به میزان 92 درصد

رشد حمل و نقل ریلی بنادر خوزستان به میزان 92 درصد
مدیر کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان با اشاره به اهمیت حمل و نقل ریلی در کشور و ضرورت مدیریت زنجیره ی تأمین با بهره گیری از ظرفیت ریلی، از رشد 92درصدی تناژ حمل ریلی به میزان 871هزار و668 تن در هفت ماهه امسال خبر داد.

به گزارش روابط عمومی ؛مدیر کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان با اشاره به اهمیت حمل و نقل ریلی در کشور و ضرورت مدیریت زنجیره ی تأمین با بهره گیری از ظرفیت ریلی، از رشد 92درصدی تناژ حمل ریلی به میزان 871هزار و668 تن در هفت ماهه امسال خبر داد.

به گزارش روابط عمومی، مهندس «سعداله عبداللهی» مدیر کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان در تشریح عملکرد بنادر خوزستان طی هفت ماه گذشته در زمینه حمل و نقل ریلی کالا در بنادر استان خوزستان، افزود: طی این مدت تعداد 16 هزار و 448 دستگاه واگن انواع کالا را از مجتمع بندری امام خمینی(ره) به سایر نقاط کشور حمل نموده که نسبت به مدت مشابه در سال گذشته رشدی 88 درصدی را نشان می دهد.

مهندس عبداللهی، غلات، کود شیمیایی،مواد معدنی و نهاده های کشاورزی را از جمله کالاهای عمده برشمرد که طی این مدت در بنادر خوزستان تخلیه شده و برای کاهش بار ترافیک جاده ای بخشی از این محمولات از طریق ریل به اقصی نقاط کشور جابجا شده اند.

مدیر کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان، با اشاره به تلاش های صورت گرفته توسط مدیران دریایی و ریلی کشور برای ارتقاء ظرفیت و بهره وری حمل و نقل ریلی، خاطر نشان نمود: کاهش بار ترافیک جاده ای و در نتیجه کاهش آمار تلفات انسانی و عوارض زیست محیطی و افزایش ایمنی جاده ها و سلامت و ایمنی کالا از جمله اهم مواردی است که با نشست های کارشناسی و تصمیمات اتخاذ شده در سطوح کلان مدیریتی کشور مقدور گردیده است

۲۴ آبان ۱۳۹۳ ۱۱:۱۰