دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۰
 

آخرین مطالب

برای نخستین بار ،پهلوگیری یک فروند کشتی فله بار با آبخور 13 متر در اسکله با عمق 11 متر

برای نخستین بار ،پهلوگیری یک فروند کشتی فله بار با آبخور 13 متر در اسکله با عمق 11 متر
یک فروند کشتی فله بار با آبخور13متر برای نخستین بار در اسکله ی سیلوی منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی (ره) با تلاش و همت نیروهای متخصص دریایی این مجتمع بندری پهلوگیری شد.

به گزارش روابط عمومی، «ابوطالب گرایلو» معاون دریایی و بندری اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان ضمن اعلام این خبر اظهار داشت: یک فروند کشتی خارجی به طول 189متر حامل محموله ی غلات، درشرایط ایمن و ضمن رعایت الزامات و استاندارد فنی در شرایط آب مد ، با بهره گیری از توان و تخصص کارشناسان دریایی این اداره کل در اسکله ای به عمق 11متر پهلو داده شد.

«گرایلو» میانگین عمق  اسکله های مجتمع بندری امام خمینی(ره) را 5/13 متر عنوان کرده و افزود: به دنبال ورود کشتی های پهن پیکر فله بار، لزوم استفاده ی مطلوب از تمام فضای اسکله ها احساس می شد. لذا با اتخاذ تدابیر لازم مقدمات پهلوگیری کشتی با آبخور بالا در اسکله های پایانه غلات این مجتمع بندری فراهم آمد.

وی با اشاره به اینکه پهلوگیری کشتی ها فرآیندی حساس و دقیق است،تصریح کرد: علیرغم حساسیت این فرآیند، عملیات پهلوگیری این شناور پهن پیکر درشرایط مطلوب و با موفقیت به سرانجام رسید و عملیات تخلیه آن بلافاصله آغاز شد.

۳ آبان ۱۳۹۳ ۰۸:۵۳