دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۰
 

آخرین مطالب

برنامه ریزی استفاده ازتوان بخش خصوصی برای تجهیز بندرامیرآباد

برنامه ریزی استفاده ازتوان بخش خصوصی برای تجهیز بندرامیرآباد
دکتر مقیمی نماینده محترم بهشهر ، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی و حجت الاسلام سید ضیاء الدین جباری امام جمعه موقت شهرستان بهشهر ، روز یکشنبه 20 مهرماه میهمان بنادر و دریانوردی و منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد بهشهر بودند .

به گزارش روابط عمومی در ابتدای جلسه علی خدمتگزار مدیر منطقه ویژه اقتصادی بندر امیرآباد ضمن خیر مقدم به میهمانان و تبریک به مناسبت فرا رسیدن عید غدیر ، در گزارشی 18 قسمتی ، درباره موضوعات و پروژه های این بندر توضیحاتی ارائه داد. وی ازافتتاح مسجد بندر امیرآباد تا حدود 2 ماه آینده و راه اندازی دیوار حفاظت بتنی شمال آبراه تا بهمن ماه امسال خبر داد و ابراز امیدواری کرد تا پایان سال 94 نیز سه پست اسکله در حال احداث به بهره برداری برسد . وی از پروژه های سرمایه گذاری آتی بندر امیرآباد به احداث مخازن روغن خوراکی توسط سرمایه گذاران روسی اشاره کرد که مراحل انعقاد قرار داد آن در حال اجراست و مقرر شده است در فاز دوم برای احداث اسکله سرپوشیده غلات برای اولین بار در بنادر کشور ، تمهیداتی در نظر گرفته شود .
مدیر بندر امیرآباد گفت : تلاش مدیریت و کارکنان این بندر به گونه ای است که زمان انتظار کشتی ها را کاهش دهیم و تعداد کشتی های موجود در لنگرگاه را به حداقل برسانیم . به همین منظور برنامه ریزی هایی برای استفاده از توان بخش خصوصی برای تجهیز بندر انجام داده ایم و چهارچوب هایی برای آن در حال تعریف است که به زودی به اکران عموم گذاشته خواهد شد . خدمتگزار در ادامه احداث پایانه را در بندر امیرآباد بسیارپراهمیت و جزو طرح های دارای اولویت این بندر دانست و با اشاره به رونق روز افزون این بندر و اهمیت پایانه در کاهش ترافیک منطقه ، به جلسات برگزار شده در این مورد با مسئولین ذیربط اشاره کرد .
تملک اراضی ، آموزش نیروهای جوان و بومی و جایگزینی با نیروهای بازنشسته ، ایجاد تنوع در سرمایه گذاری بخش خصوصی ، و پیگیری برای کاهش تعرفه های ریلی و استفاده حداکثری از ظرفیت راه آهن و ساماندهی شرکت های کارگزار از دیگر بحث های مطرح شده توسط مدیر بندر امیرآباد بود .
وی همچنین ضمن اشاره به فعال سازی جلسات هفتگی کمیته سرمایه گذاری ، از بندر امیرآباد بعنوان اولین بندر دارای اتاق فکر یاد کرد و افزایش توانمندی آتی بندر را در گرو استفاده از نظرات اعضای این اتاق بر شمرد .
در ادامه دکتر مقیمی نماینده مردم شریف بهشهر ، نکا و گلوگاه در مجلس شورای اسلامی ضمن گرامی داشت یاد و خاطره شهدا علی الخصوص 10400 شهید استان مازندران و همچنین یاد و خاطره روحانی مجاهد و مردمی حضرت آیت ا... جباری ، مطالبی در خصوص بندر امیرآباد متذکر شد .
وی همدلی و اتحاد بین مدیریت و کارکنان بندر امیرآباد را بسیار خوب توصیف و از زحمات مدیران پیشین این بندر تقدیر کرد . مقیمی در ادامه موارد مطرح شده را بررسی کرد و با اشاره به بازارهای مرتبط با بندر امیرآباد علی الخصوص در کشورهای شمالی دریای خزر ، گفت امیدواریم با سرعت پیوسته و مستمر و با نگاه مثبت به آینده ، به زودی شاهد بهره برداری از 34 اسکله این بندر باشیم . وی تسریع در تکمیل جاده دسترسی و پیگیری و اجرایی نمودن مصوبه دولت در خصوص کاهش
تعرفه های راه آهن و همچنین تسری معافیت های مالیاتی مناطق آزاد به منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد را خواستار شد .

۲۲ مهر ۱۳۹۳ ۱۵:۴۵