دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۰
 

آخرین مطالب

افزایش حمل و نقل کالا با استفاده از شبکه ریلی بندر امیرآباد در آینده ای نزدیک

افزایش حمل و نقل کالا با استفاده از شبکه ریلی بندر امیرآباد در آینده ای نزدیک
بنادر و دریانوردی و منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد بعنوان تنها بندر شمالی متصل به شبکه ریلی سراسری ، افزایش حمل و نقل کالا با استفاده از شبکه ریلی را در دستور کار خود قرار داده است .

به گزارش روابط عمومی، علی خدمتگزار مدیر بنادرودریانوردی و منطقه ویژه اقتصادی امیرآباد با اشاره به ساخت16 کیلومتر ریل داخلی در بندر و منطقه ویژه گفت : ظرفیت های بالقوه زیادی برای جابجایی کالا با استفاده از راه آهن در بندر امیرآباد داریم و امیدواریم با راه اندازی اسکله رو- رو ریلی و همچنین فراهم آوردن تمهیدات لازم ، گام موثری در جهت استفاده هر چه بیشتر از صنعت ریلی کشور برداریم .

به گفته ی وی ، اهمیت استفاده از حمل و نقل ریلی در بندر امیرآباد به خاطر کاهش زمان و افزایش ایمنی حمل و نقل کالا ، کاهش مصرف انرژی و آلودگی محیط زیست و همچنین کاهش حجم ترافیک جاده ای بسیار زیاد است و تاثیر مستقیمی بر بهره وری این بندر بزرگ شمال کشور و کسب رکوردهای تخلیه و بارگیری خواهد داشت .

خدمتگزار در همین راستا به ایجاد کارگروه های داخلی و کارگروه های استانی برای تعریف طرح های عمرانی مرتبط با شبکه ریلی ، سرعت بخشیدن به تسهیلات و ایجاد طرح های انگیزشی برای استفاده سرمایه گذاران و صاحبان کالا از راه آهن در این منطقه بزرگ تجاری اشاره کرد .

۱۹ مهر ۱۳۹۳ ۱۵:۳۷