سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰
 

آخرین مطالب

معاون امور بندری و مناطق ویژه :مذاکرات با طرف‌های خارجی ادامه دارد

معاون امور بندری و مناطق ویژه :مذاکرات با طرف‌های خارجی ادامه دارد
معاون امور بندری و مناطق ویژه سازمان بنادر اعلام کرد: با ورود کشتی تایوانی به بندر رجایی، شرکت‌های خارجی دیگری نیز برای ورود به این بندر اعلام آمادگی کرده‌اند و در حال ارزیابی شرایط هستند.

علی جهاندیده تصریح کرد: تحریم‌ها بهانه‌ای برای متوقف شدن ورود کشتی‌های خارجی به بندر رجایی بود که خوشبختانه با برطرف شدن موانع، این روند بار دیگر برقرار شد و شرکت‌ها با اطمینان یافتن از ماندگی این شرایط برنامه‌های جدید خود را ارائه کردند.

وی افزود: مذاکرات ما با طرف‌های خارجی ادامه دارد تا با ارزیابی دقیق شرایط، بندر رجایی به اهداف اقتصادی مدنظر برسد. شرایط قطعا امیدوارکننده است.

جهاندیده درباره برخی از شرکت‌های داخلی که از زمان ترخیص کشتی‌هایشان در بندررجایی گله دارند نیز توضیح داد: شرکت‌هایی که از قبل یک بازه زمانی (ویندو) را مشخص کرده و قرارداد آن را منعقد کرده‌اند، با صرف کمترین زمان به محل لنگر کشتی و ترخیص بارها هدایت می‌شوند.

معاون امور بندری و مناطق ویژه سازمان بنادر افزود: شرکت ون‌ های نیز همین روند را پیگیری کرده بود و اگر کشتی این شرکت در زمان‌بندی خاصی وارد شد به دلیل زمان‌بندی مقرر شده بود. برای ما تفاوتی بین شرکت‌های خارجی و داخلی وجود ندارد هر شرکتی طبق برنامه زمان‌بندی خود را مشخص کند، می‌تواند وارد منطقه تخلیه و بارگیری بندر رجایی شود

۷ مهر ۱۳۹۳ ۱۵:۳۸