دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۰
 

آخرین مطالب

بنادر نقش مهمی در اقتصاد مقاومتی دارند

بنادر نقش مهمی در اقتصاد مقاومتی دارند
سیاوش رضوانی مدیر کل بنادر و دریانوردی جمعه شب به مناسبت هفته دولت با حضور در برنامه زنده گفتگوی تلویزیونی شبکه هامون( سیستان و بلوچستان ) با اعلام این مطلب افزود: بنادر در اقتصاد مقاومتی و ملی و چگونگی شکل گیری فعالیتهای لجستیکی سهم به سزایی دارند.

به گزارش روابط عمومی ؛سیاوش رضوانی مدیر کل بنادر و دریانوردی در این برنامه ضمن تبریک هفته دولت با اهمیت دریا و نقش آن در اقتصاد و زندگی امروز دنیا گفت : کشورهای صاحب دریا ارتباط مستقیمی با نیاز مندیها ، توانایی ها و فرهنگ سایر کشور دارند.
مدیر کل بنادر و دریانوردی به تاریخچه روند تکامل بنادر ایران و جهان پرداخت و اظهار داشت : بنادر نقش مهمی در ساختار جمعیتی سواحل ما دارند که امروزه پرجمعیت ترین شهرهای دنیا در سواحل سکنی دارند که متأسفانه ما از این امر غافلیم و باید امر توسعه دریا محور در برنامه مسئولین به صورت جدی تر قرار گیرد.
 در ادامه مهندس رضوانی گزارشی از عملکرد 5 ماهه نخست امسال ارائه داد و تصریح کرد: وضعیت تخلیه و بارگیری در 5 ماهه نخست امسال 999 هزار  و 73 تن بوده که از این میزان 623 هزار و 123 تن مواد نفتی و 280 هزار و 863 تن غیر نفتی بوده است.
رضوانی گفت : 16 هزار و 314 TEU کانیتر تخلیه و بارگیری شده در 5 ماهه نخست امسال .
وی در مورد وضعیت طرح توسعه بندر شهید بهشتی گفت : کل پروژه 53 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و به میزان 6هزار متر مکعب لایروبی و یک هزار و 154 متر اسکله ساخته شده و از 119 هزار هکتار استیحصال اراضی که قرار است فاز اول اجرا شود 75 هزار هکتار استیحصال شده است. 

۹ شهریور ۱۳۹۳ ۱۵:۱۷