سه شنبه ۲۵ خرداد ۱۴۰۰
 

آخرین مطالب

بمناسبت هفته دولت افتتاح سه پروژه دربندربوشهر

بمناسبت هفته دولت افتتاح سه پروژه دربندربوشهر
در سومین روز از هفته دولت پروژه های اداره کل بنادر و دریانوردی با حضور معاون امور بندری و مناطق ویژه سازمان بنادر و دریانوردی و استاندار بوشهر افتتاح شد.

به گزارش روابط عمومی،در این آیین که با حضور معاون امور بندری ومناطق ویژه سازمان بنادر و دریانوردی  و استاندار برگزار شد ،محمد راستاد مدیر کل بنادر و دریانوردی استان  ضمن خوش امد گویی به میهمانان و گرامیداشت هفته دولت در این باره گفت : این 3 پروژه بندری با اعتبار 123 میلیارد و500 میلیون ریال انجام شده است.

محمد راستاد در آیین بهره برداری از دو دستگاه جرثقیل دروازه ای موسوم به "RTG " افزود: این دو دستگاه با اعتبار 110 میلیارد ریال خریداری و به محوطه عملیات کانتینری بندر بوشهر افزوده  شده است .

وی خاطر نشان کرد:  با توجه به اینکه بندر بوشهر دومین بندر کانتینری کشور می باشد امید داریم با استفاده از تجهیزات مدرن و عملیاتی شدن منطقه نگین شاهد رشد چشم گیری در  عرصه عملیات کانتینری بندر بوشهر باشیم.

راستاد در ادامه افزود: بمنظور ارائه خدمات بهتر به مراجعه کنندگان ، مجموعه پنجره واحد خدمات بندری بوشهربا اعتبار 5 میلیارد ریال انجام شد،تابا ایجاد این مجموعه ارائه خدمات بندری به صورت واحد در این محل انجام شود.

همچنین در ادامه افتتاح پروژه های بندر بوشهر نوبت به افتتاح ساختمان شماره 2 آتش نشانی و اورژانس بندر رسید

مدیرکل بنادر و دریانوردی در این باره اظهار داشت: این پروژه با اعتبار 8 میلیارد و پانصد میلیون ریال بمنظور کاهش زمان واکنش به حادثه، کاهش تلفات انسانی و خسارات انسانی از حریق و واکنش سریع به حوادث حریق در مخزن نفتی بندر ایجاد شده است .

در ادامه دکتر جهاندیده معاون امور بندری و مناطق ویژه سازمان بنادر و دریانوردی در این باره افزود: بندر بوشهر  یک بندر بزرگ ، تاثیر گذار و معین بندر شهید رجایی می باشد و از چند سال گذشته تا امروز این نقش را به خوبی ایفا کرده است.

جهاندیده خاطر نشان کرد: پتانسیل های بسیار ویژه ای در بندر بوشهر وجود دارد که یکی از آنها مجتمع نگین می باشد.

وی مجتمع نگین را نگینی برای توسعه بندر بوشهر و استان عنوان کرد که باید توجه ویژه و خاصی به آن شود.

معاون امور بندری ومناطق ویژه سازمان بنادر و دریانوردی بااشاره به اینکه ماموریتی از سوی سازمان بنادر و دریانوردی به مدیرکل بندر بوشهر داده شده تا به شناسایی سرمایه گذران در بخش های مختلف دریایی و بندری بپردازند، اظهار داشت:  در مسیر رشد بندر تاریخی بوشهر تارسیدن به جایگاه واقعی آن،سازمان بنادر و دریانوردی از حداکثر توان خود استفاده خواهد کرد .

۸ شهریور ۱۳۹۳ ۰۹:۳۱