دوشنبه ۳۱ خرداد ۱۴۰۰
 

آخرین مطالب

معاون امور بندری با اشاره به رفع بهانه تحریم : فرصتی برای تلف کردن نمانده

معاون امور بندری با اشاره به رفع بهانه تحریم : فرصتی برای تلف کردن نمانده
معاون امور بندری سازمان بنادر و دریانوردی گفت: با رفع بهانه های تحریم از بزرگترین بندر تجاری ایران و پذیرش کشتی های سایز بزرگ و لاینری و همچنین کشتیرانی های بزرگ خارجی دیگر فرصتی برای تلف کردن نمانده است.

به گزارش روابط عمومی:علی جهاندیده که در سمینار معرفی فرصت های توسعه ای بندری و دریایی سخن می گفت ، تصریح کرد: حضور جدی همه فعالان زیربخش حمل ونقل دریایی در این سمینار نشان دهنده این واقعیت است که جملگی بر اهمیت فرصت کنونی هم در اقتصاد کشور و هم تاریخ حمل ونقل بین المللی و ترانزیتی کشورمان متقاعد هستند. همه آنها مصمم شده اند در شکل دادن اقتصاد دریا محور نقش برجسته ای بر عهده بگیرند.

وی با اشاره به این که متولیان امور بندری و متصدیان حمل ونقل دریایی به دنبال جبران عقب ماندگی های تاریخی کشور در حوزه ترانزیتی و پتانسیل های بالفعل حمل ونقل دریایی هستند، افزود: باید موقعیت ممتاز جغرافیایی ایران با ارائه برنامه و نقشه راه جدید به امکانات زیربنایی، ناوگان دریایی، تجهیزات خشکی و نرم افزارهای مدیریتی پیوند خورده و شبکه نیزومند و قابل اعتمادی از مسیرهای بین المللی و ترانزیتی طراحی شود.

معاون امور بندری سازمان بنادر و دریانوردی ادامه داد: با این کار هم کشورهای آسیای میانه با بیش از ۳۰۰ میلیون جمعیت منتفع می شوند و هم استفاده وسیع و مفیدی از همه توانمندی ها در چارچوب منافع و مصالح ملی تامین خواهد شد.

جهاندیده با بیان این که سهم ما از اقتصاد دریاهای پیرامونی با انتظارات منطقی قابل مقایسه نیست، گفت: این وضعیت در کوتاه ترین زمان با تعریف یک برنامه مبتنی بر اقتصاد دریامحور تغییر کند.

وی ابراز امیدواری کرد در سمینار معرفی فرصت های جدید پایانه های کانتینری بندری شهید رجایی راهکارهایی برای ارتقای جایگاه ایران در حمل ونقل دریایی منطقه ارائه شود.

جهاندیده بیان کرد: امیدواریم دستاورد این راهکارها با توجه به موقعیت ممتاز ایران در حد فاصل شبه قاره هند و آسیای جنوب شرقی تا منطقه خاورمیانه، آسیای میانه، اروپا و منطقه آمریکای شمالی و جنوبی به توسعه حمل ونقل دریایی کشور شود.

۲۱ اَمرداد ۱۳۹۳ ۱۴:۱۷