یکشنبه ۲۳ اَمرداد ۱۴۰۱
 

آخرین مطالب

برگزاری جلسه هم اندیشی موسسات و شرکت های کشتی سازی خوزستان در بندر خرمشهر

برگزاری جلسه هم اندیشی موسسات و شرکت های کشتی سازی خوزستان در بندر خرمشهر

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل بندر و دریانور دی خرمشهر، احمد شهریاری از برگزاری جلسه هم اندیشی موسسات و شرکت های کشتی سازی مستقر در منطقه با محوریت اداره مرکزی بازرسی و ثبت شناورهای استان خوزستان خبر داد.

رییس اداره مرکزی بازرسی و ثبت شناورهای استان خوزستان هدف از برگزاری این نشست را ارتقای سطح ایمنی و کیفیت ناوگان کشتی سازی کشور و بروز نمودن قوانین ناظر بر ساخت شناورها بر اساس استانداردهای مربوطه بیان کرد.

وی افزود : بهبود و ارتقای سطح ایمنی و کیفیت شناورهایی که درآب های داخلی و بین المللی تردد میکنند در مرحله نخست منوط به کنترل و نظارت استاندارد بر فرآیند ساخت و یا تعمیر یک شناور در کشتی سازی ها می باشد، از این رو برگزاری چنین نشست هایی که به بررسی  مشکلات و کمبودهای مرتبط با بخش کنترل کیفیت کشتی سازی های استان و همچنین ارائه نقطه نظرات و پیشنهادات سازنده در جهت رفع این نقایص می پردازد از اهمیت بالایی برخوردار است.

شهریاری گفت : در این جلسه مواردی شامل تهیه دستورالعمل جامع از سوی سازمان بنادر در خصوص رعایت الزامات QC بمنظور استفاده در کشتی سازی ها، رفع معایب و نواقص مربوط به آب اندازی شناورها، صدور گواهینامه QC برای ناظران و کارشناسان شاغل در این بخش از سوی موسسات رده بندی، دریافت گزارش کامل از وضعیت QC مستقر در کشتی سازی های استان خوزستان برسی و تصویب شد.

رییس اداره مرکزی بازرسی و ثبت شناورهای استان خوزستان ادامه داد : بخش QC (کنترل کیفیت) در شرکت های کشتی سازی فرآیند ساخت یا تعمیر شناور را از ابتدا تا به آب اندازی بر اساس نقشه، قوانین و استانداردهای موجود از نظر کیفی کنترل می نماید.

شهریاری در پایان خاطرنشان ساخت : از ابتدای سال جاری تا کنون 15 فروند شناور و در سال گذشته 24 فروند شناور با نظارت و بازرسی  اداره مرکزی بازرسی و ثبت شناورهای استان خوزستان- بندر خرمشهر به آب انداخته شده است.

۲۰ آذر ۱۳۹۲ ۰۹:۰۷