یکشنبه ۲۳ اَمرداد ۱۴۰۱
 

آخرین مطالب

تأکید بر توسعه همکاری های بندری و دریایی در دیدار سفیر سنگاپور در ایران؛با مدیرکل ترانزیت و تعرفه سازمان بنادر و دریانوردی

تأکید بر توسعه همکاری های بندری و دریایی در دیدار سفیر سنگاپور در ایران؛با مدیرکل ترانزیت و تعرفه سازمان بنادر و دریانوردی
پیرو هماهنگی های به عمل آمده از سوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، چئوتای سو سفیر سنگاپور در ایران با آقای عبداللهی مدیر کل ترانزیت و تعرفه سازمان بنادر و دریانوردی در محل این سازمان دیدار و گفتگو کردند.

در این دیدار عبداللهی ضمن اشاره به ظرفیت ها و پتانسیل های بنادر کشور بویژه در حوزه عملیات کانتینری و ترانزیت، زمینه های مشارکت سنگاپور و شرکتها و سرمایه گذاران آن کشور در پروژه های بندر ی و دریایی را تشریح نموده و خواستار توسعه همکاری های دو کشور در این زمینه ها شد.

چئوتای سو سفیر سنگاپور در ایران نیز با اشاره به این که کشور سنگاپور از تجارب ارزنده ای در حمل و نقل دریایی بخصوص احداث و مدیریت ترمینالهای کانتینری برخوردار است و از سوی دیگر بندر سنگاپور در توسعه تجارت در منطقه و صادرات مجدد نقش قابل توجهی دارد تاکید کردند که همکاری دو کشور در این زمینه بسیار حائز اهمیت بوده و می تواند روز به روز توسعه یابد.

در ادامه این نشست موضوعاتی چون پیگیری انعقاد موافقت نامه حمل و نقل در یایی بین دو کشور، انعقاد یادداشت تفاهم خواهر خواندگی بین بنادر دو کشور، توسعه همکاری های آموزشی و نیز رفع مشکلات شرکت های کشتیرانی در بندر سنگاپور نیز از سوی طرف ایرانی مطرح و مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

عبداللهی همچنین مراتب قدردانی خود را از تداوم برگزاری دوره های آموزشی « مدیدیت بندری » توسط مرکز آموزش بندر سنگاپور ابراز نموده و خواهان استمرار این دوره ها و اختصاص سهمیه بیشتر برای شرکت دانشجویان ایرانی در این دوره ها شدند. ایشان همچنین بر انجام سرمایه گذاری در بنادر تجاری ایران تأکید کرده و پیشنهاد مشارکت طرف سنگاپوری با شرکتهای فعال ایرانی در این زمینه را ارائه نمودند.

با توجه به موضوعات مطروحه، چئوتای سو سفیر سنگاپور نیز از اعلام آمادگی کشورش برای تداوم همکاری های آموزشی خبر داده و ابراز امیدواری کرد که زمینه حضور و مشارکت تعداد بیشتری از کارشناسان بنادر ایران در دوره های مدیریت بندری و عملیات کانتینری در سنگاپور فراهم شود. ضمناً با توجه به موقعیت مطلوب جمهوری اسلامی ایران در مسیر کریدور ترانزیتی شمال - جنوب و ظرفیت بالای تجار سنگاپوری در زمینه ترانزیت و صادرات مجدد، بر ایجاد ارتباط و توسعه حضور شرکت های تجاری و سرمایه گذاری و نیز شرکتهای حمل و نقل چندوجهی جهت مشارکت در این حوزه تاکید گردید.

۱۱ آذر ۱۳۹۲ ۱۲:۵۲
http://www.pmo.ir/fa/news/27067 |