یکشنبه ۲۳ اَمرداد ۱۴۰۱
 

آخرین مطالب

بازدید مشاور ارشد رییس جمهور از بندرخرمشهر

بازدید مشاور ارشد رییس جمهور از بندرخرمشهر

 

به گزارش روابط عمومی اداره کل بندر و دریانوردی خرمشهر، اکبر ترکان مشاور ارشد رئیس‌جمهور و دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد تجاری- صنعتی و ویژه اقتصادی هیأت همراه از بندر خرمشهر بازدید کرد.

مشاور ارشد رئیس‌جمهور با حضور در بخش خصوصی تأسیسات دریایی مستقر در بندر خرمشهر بعنوان بزرگترین شرکت سرمایه گذار در بنادر کشور که کار ساخت سکوهای نفتی را بر عهده دارد و همچنین اسکله ها و باراندازها، محوطه ها، تأسیسات بندری و نحوه تخلیه و بارگیری از نزدیک با فعالیت های این بندر آشنا شد.

در ادامه مهندس اکبر ترکان را که مهندس ایدنی مدیر کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان، اسماعیل زمانی مدیرعامل منطقه آزاد اروند و مهندس دریس مدیرکل بندر و دریانوردی خرمشهر همراهی می کردند در پایانه مسافری دریایی خلیج فارس، بزرگترین پایانه مسافری دریایی خاورمیانه حضور یافت و در جریان حرکت کشتی مسافری بندر خرمشهر کویت قرار گرفت. سپس وی بوسیله شناور بندر خرمشهر را به سمت بندر آبادان ترک نمود.

خاطرنشان می سازد بندر خرمشهر یکی از بنادر مهم کشور به لحاظ جغرافیایی بوده و با واقع شدن در محدوده منطقه آزاد اروند، بزرگترین بندر آزاد تجاری ایران است که فعالیت در آن برای سرمایه گذاران و تجار مزایایی از جمله معافیت مالیاتی را به دنبال دارد.

 

۶ آذر ۱۳۹۲ ۰۸:۴۹