یکشنبه ۵ فروردین ۱۳۹۷

اخبار

مدیرعامل سازمان بنادر خبر داد :نوروز بدون حادثه مسافرت های دریایی

مدیرعامل سازمان بنادر خبر داد :نوروز بدون حادثه مسافرت های دریایی
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت : نوروز امسال، هفت میلیون و ٤٦٣ هزار و ٢٦٩ سفر دریایی در مجموع بنادر جنوبی و شمالی کشور به ثبت رسیده است.
                                                                     
محمد سعید نژاد در ادامه یادآور شد: این آمار از تاریخ بیست و پنجم اسفند ماه سال گذشته تا چهاردهم فرودین ماه امسال یعنی اوج سفرهای نوروزی، بوده است.    
مدیرعامل سازمان بنادر افزود: آمارها حاکی از آن است که عمده سفرها و گشت های دریایی و تفریحی کشور در نوروز امسال به استان هرمزگان اختصاص داشت.    
معاون وزیر راه و شهرسازی: بر این اساس پنج میلیون و ٤٥٠ هزار و ٢٥٠ نفر در آبهای استان هرمزگان به گشت دریایی و سفردریایی پرداخته بودند.                                                                                      
وی در ادامه گفته های خود بیان کرد: بیشترین ترددهای دریایی همچون سالهای گذشته در مسیر بندرعباس – قشم به ثبت رسیده است.
سعید نژاد تصریح کرد: همچنین سایر ترددهای دریایی در مسیر های بندرعباس – هرمز، بندر شهید باهنر- قشم، بندر آفتاب- کیش، بندر چارک- کیش و بندرلنگه – کیش انجام شده است.                                                                                                 
مهندس سعیدنژاد با اشاره به اینکه گشت های دریایی در سایر خطوط ساحلی کشور طی نوروز امسال در جریان بوده است، بیان داشت: این گشت ها در مسیرهای بندر بوشهر- خارگ، بندر گناوه- خارگ و بندر خرمشهر- بصره ، بندر خرمشهر – کویت نیز انجام شده است.
وی خاطرنشان کرد: با تمهیدات انجام شده از سوی سازمان بنادر و دریانوردی ، این حجم بالای مسافر با برنامه ریزی مناسب در ایام تعطیلات نوروزی بین بنادر جنوبی و شمالی کشور جابه جا شد.                                          
به گفته سعیدنژاد، همچنین نوروز امسال در مجموع ١١٠ فروند لندینگ کرافت و شناور مسافربری به مسافران نوروزی خدمات ارائه دادند.    
مدیرعامل سازمان بنادر تاکید کرد: ظرفیت شناورهای مسافربری هفت هزار و ٤٣٢ صندلی و ظرفیت لندینگ کرافت ها دو هزار و ٤٠٠ خودرو بوده است.          
وی بیان داشت: از این میان شش هزار و ٤٦ صندلی به ناوگان مسافربری در آبهای استان هرمزگان اختصاص داشت.                     
معاون وزیرراه و شهرسازی گفت: خوشبختانه با وجود حجم بالای ترددهای دریایی، نوروز امسال هیچ گونه سانحه دریایی گزارش نشده است.
وی تاکید کرد: سازمان بنادر و دریانوردی برای تامین امنیت تردد شناورها و مقابله با شرایط اضطرار از آمادگی کاملی برخوردار بود.    
به گفته سعیدنژاد، ١٩ فروند شناور ناجی، شش فروند بالگرد ، یک فروند هواپیما و یک فروند هاورکرافت به منظور عملیات امداد و نجات در آماده باش کامل قرار داشتند. 
۲۳ فروردین ۱۳۹۵ ۱۱:۵۸